пʼятниця, 20 квітня 2018 р.

Чарівний світ писанки


Писанка – це символ сонця, відродження, любові й краси. Вони мають дохристиянське походження і зародилися в язичницьку давнину. За віруваннями, писанка є джерелом зародження життя, початком Всесвіту.
   Пташине яйце, розписане мініатюрним орнаментом, називають писанкою. Назва її походить від слова “писати”, тобто прикрашати орнаментом.    Оздоблюються писанки геометричним, рослинним зооморфним (риби, птахи,звірі, людина), пейзажним орнаментами, християнськими символами. Це одна із стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру.
     Писанкарство - старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення.    Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку.
    Майстер-клас з написання писанки пройшов 4.04 в Пробіжнянській ЗОШ. Своїми  знаннями та умінням писати великодню писанку з  учнями  поділилася керівник гурткової роботи – Бучан Н. С. Ідеї для виготовлення писанок підбирали спільно із зав. бібліотекою Гейдою І. О. за допомогою Інтернету та тематичної полички «Великодні дзвони дзвонять», яка була оформлена у приміщенні бібліотеки.

      Учасники майстер-класу з писанкарства  дізналися про зміст закодованих символів, пізнали особливості  розпису та навчалися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти. 

Немає коментарів:

Дописати коментар