четвер, 5 листопада 2015 р.

Борис Ілліч Олійник 80 років від д. н.



Борис Ілліч Олійник народився 22 жовтня 1935 року в с. ЗачепилівкаНовосанжанського району Полтавської області. У 1958 р. закінчив факультет журналістики Київського університету. Працював у редакціях газет і журналів, заступником голови правління Спілки письменників України. З 1976р. – секретар правління Спілки письменників України, голова правління Українського Фонду культури з 1987. Побував майже в усіх “гарячих точках” міжетнічних конфліктів колишнього Союзу. Народний депутат України, віце – президент Парламентської асамблеї Ради Європи. Дійсний член Національної академії наук України та Міжнародної Слов’янської академії.
Борис Олійник – автор понад 40 книг, віршів, есе, статей, які друкувалися в Україні, в усіх республіках СРСР, перекладались російською, чеською, словацькою, польською, сербською, румунською, італійською та іншими мовами. Лауреат всеюгославської премії «Лицарське перо».
Твори Бориса Олійника, за словами О.Гончара, «позначають творчі звершення того бурхливого, щедро обдарованого покоління, яке разом із старшими письменниками забезпечило українській літературі довготривале і нині цілком почесне місце».
У книгах письменника розкривається індивідуальний, глибоко одухотворений світ нашого сучасника, який у складних протиріччях буденності настійно відшукує джерела людськості і суспільного поступу. Поета не приваблює надмірна монументальність і помпезність, він залишається у колі звичайних людських подій і фактів, таких безумовних моральних цінностей, як Батьківщина, Мати, Земля, Хліб..., він глибоко переживає плинність і минущість людського віку, осмислює іноді болючі в своїй основі зв’язки між поколіннями. Але в цей, здавалось би, не прикрашений поетичними принадами світ, може легко увійти сивий юнак з перебитим крилом і стати не тільки реальним символом – протестом проти підлоти і жорстокості.
Визначні риси творчості Б.Олійника – громадський неспокій, патріотизм, турбота про долю рідного народу – про його “хліб і пісню”.
З метою популяризації творів Б.І.Олійника в бібліотеці-філії с. Пробіжна до 80-річчя поета оформлено тематичну поличку «У дзеркалі слова».
“Ти весь у слові, як у сповитові,
З колиски до калини при горбі…
І вже коли ти похитнувсь у слові,
Вважай, що похитнувся у собі?”

Б. Олійник.

Немає коментарів:

Дописати коментар