четвер, 22 грудня 2016 р.

Світом Миколай мандрує

19 грудня ми вшанували святого Миколая. Цей великий святий став прототипом міфічної фігури Діда Мороза (Санта Клауса). В інших народів Святий Миколай відомий під іменами: Міколай, Міклаш, Йолупукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас.

Святий Миколай опікується воїнами та мандрівниками, допомагає бідним у скруті,є покровителем дітей, моряків, торговців та лучників.

Це свято сягає традицій стародавнього культу дохристиянського бога Велеса. Інший відбиток первісних вірувань на постаті Св. Миколая — уособлення грецького Посейдона та римського Нептуна.

У приміщенні бібліотеки для дітей оформлена тематична поличка "Йде Святий Миколай, ти добром його стрічай"

 

У народних переказах святий Миколай боронить людей перед стихійним лихом, а найбільше на воді. Всі одеські рибалки в своїх куренях мали образ святого Миколая. Виходячи в море на промисел, вони завжди брали із собою образ святого чудотворця.

Та, передусім, це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до Святого Миколая листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують усі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, може, різка? Бо чемні діточки обов’язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні — прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися.

Нині з’явилась добра традиція — у день Святого Миколая опікуватись сиротами та знедоленими дітьми, даруючи їм подарунки. Це добре і очікуване дітворою свято вчить милосердю, щедрості і любові до оточуючих людей. Чудесну традицію передають з покоління в покоління, а вона прищеплює головні цінності нашим дітям. 

Що за диво ці казки!



Казковий бал

Казка приходить до нас із дитинства. Уперше казку нам дарують мама чи бабуся, а потім її відлуння теплим спогадом зігріває душу у дорослому житті. Зігріті ласкою дорогих нам людей, ми поринаємо у чарівний світ, казок і летимо у далекі краї на крилах білих лебедів, б'ємося зі страшними чудовиськами, йдемо темним лісом із Червоним Капелюшком, шукаємо неслухняного Кая із сміливою й доброю Гердою, забираємося на дах і їмо варення разом з чудернацьким Карлсоном.

14. 12 у приміщенні школи, спільно із шкільним бібліотекарем, для дітей

3 -8 кл. проведено «Казковий бал». На казковий бал завітали Кай і Герда, маленька розбійниця з казки «Снігова Королева», Червона Шапочка, Маруся із казочки «Жарт Королівни», Ліда із казки «Ведмежа дружина», Котигорошко, Івасик Телесик, Принц, Спляча Красуня, Дюймовочка.

Світ казки — непередбачуваний, таємничий, загадковий і прекрасний. Казка з давніх-давен відображала віру й сподівання людей на краще життя, на щастя. Саме тому добро в ній завжди перемагає зло, розумні, чесні, працелюбні герої були сильнішими за ледарів і брехунів.

Казка ненав'язливо повчає, відкриває для нас вічні моральні істини, які стверджувалися попередніми поколіннями людей: не слід бути жадібним, гордовитим, злим, гріх ображати людей тощо.

 

 

 

Яскравою й барвистою є мова казок. Запам'ятовуються назавжди традиційні початки й фінали, вислови героїв, приказки, які дуже часто вживаються у повсякденні.

 

 

 

 

А ще говорять, що казка вчить, як на світі жить. «Кожне життя починається з казки, а продовжується так, як ти забажаєш сам...». Дійсно, казка надає кожному з нас можливість вибрати правильні моральні орієнтири і керуватися ними у житті.

 

 

 

 

 

 

На святі згадувались відомі казкарі: Андерсен, Шарль Перо, брати Грім.

 

Завершилося свято перемогою добра над злом. Невдалося Сніговій Королеві встановити свої права. На завершення звучать прекрасні слова «В бібліотеці закінчилось свято і з гостями прощатися час.

До побачення! Мудрістю будьте багаті, хай Господь береже Вас!».